Internetowy sklep dzwonków Koshi & Zaphir
Background Image

Misa tybetańska
(mała)

Misa tybetańska
(mała)

175 zł

Misa tybetańska (mała) Misy dźwiękowe pierwotnie były zarówno narzędziami do rytuałów religijnych, jak i przedmiotami codziennego użytku. Obecnie są znane na całym świecie i stosowane do relaksacji, medytacji oraz naturoterapii.

Jako instrument muzyczny misę dźwiękową zalicza się do idiofonów. Jest podobna do dzwonu.

Na misach dźwiękowych gra się zasadniczo na dwa sposoby: 1. Uderzając w misę pałeczką (zwaną maletem). Uzyskuje się w ten sposób perkusyjny, pulsujący ton. 2. Pocierając brzeg misy drewnianą różdżką. Daje to dźwięk długotrwały. Ten sposób grania jest podobny do przeciągania palca po zwilżonej krawędzi kieliszka. Im misa jest większa, tym większe powinny być malety i różdżki, stosowane do jej obsługi. Misę można ustawić na dłoni, co pozwala lepiej odczuć jej drgania, niż wtedy, gdy jest położona na podstawce.

Poprzez różne ustawianie palców można regulować wysokość tonu otrzymywanego po uderzeniu maletem.

Podczas pocierania misy różdżką, siła nacisku różdżką na brzeg misy oraz tempo jej przesuwania wpływają na otrzymywany dźwięk. Niektóre misy pięknie współbrzmią z innymi misami lub innymi instrumentami muzycznymi.

Dźwięk mis może wprowadzać w stan głębokiego relaksu i wyciszenia, uspokajając pobudzone emocje i myśli i rozluźniając napięcia w ciele. Zabieg taki często określa się jako masaż dźwiękiem lub kąpiel w dźwiękach. Większość specjalistów od masażu dźwiękiem nie ogranicza się do samych mis.

Terapeuci stosujący tą metodę twierdzą, że masaż dźwiękiem mis pomaga niemal na wszystkie choroby. Podobnie, jak specjaliści alternatywnej medycyny azjatyckiej, wierzą że choroby są spowodowane przez zaburzenia przepływu energii w organizmie. Wystarczy więc udrożnić drogi przepływu tej energii, a pacjent powróci do zdrowia i będzie szczęśliwy. A masaż dźwiękiem mis ma właśnie udrożnić ten przepływ energii.

 • ROZMIARY: 10,3 cm

UWAGA! Podana cena dotyczy zamówienia poprzez e-mail,
cena na allegro została podwyższona o prowizję serwisu o 10%.

 • Od autora

  ROZMIARY:
  Średnica 10,3 cm
  MASA: 220 g
  Zestaw zawiera:
  - 1 x misa tybetańska
  - 1 x drewniana pałeczka

 • Posłuchaj
  Odsłuchaj brzmienie dzwonka
 • Realizacja zamówień
  Warunki zakupu i dostawy
  1. Wszystkie ceny podane w sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT).

  2. Ceny dzwonków nie obejmują kosztów transportu.

  2. Zamówienia przyjmujemy za pośrednictwem aukcji allegro, pocztą elektorniczną lub telefonicznie.Wszystkie zamówienia potwierdzamy telefonicznie lub e-mailem (podanie adresu e-mail i numeru telefonu jest konieczne).
  Uwaga! Zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, którego nie udało się potwierdzić w ciągu dwóch dni roboczych.

  3. Za zakupy można płacić:
  - gotówką w razie odbioru osobistego
  - przelewem (przedpłata) na rachunek bankowy z podaniem na przekazie numeru zamówienia otrzymanego automatycznie po złożeniu zamówienia.
  - przy odbiorze kurierowi po wybraniu opcji "płatne za pobraniem"

  4. Większość zamówień wysyłamy w ciągu 1-2 dni roboczych. W przypadku braku zamówionego towaru na magazynie czas oczekiwania może być dłuższy. Klient informowany jest o opóźnieniu pocztą elektroniczną lub telefonicznie.
  Zawartość stron www.sklepkoshi.pl oraz www.sklepzaphir.pl nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu kodeksu cywilnego.

  5. Zamówienia dostarczane są za pośrednictwem firmy kurierskiej lub do paczkomatu.
  Kupujący ponosi koszty dostawy:
  przesyłka kurierska (przedpłata) - 18zł
  przesyłka kurierska (pobranie) - 25zł
  przesyłka paczkomatowa (przedpłata) – 15 zł
  przesyłka paczkomatowa (pobranie) – 20 zł
  odbiór osobisty - 0zł
  Po wcześniejszym umówieniu się możliwy jest odbiór osobisty (Warszawa i okolice).
  Powyższe warunki dostawy obowiązują na terytorium Polski. W przypadku dostawy za granicę opłaty są ustalane każdorazowo indywidualnie, w zależności od kosztów pobieranych przez przewoźnika.

  6. W uzasadnionych przypadkach zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówienia, wskazania sposobu płatności lub zażądania przedpłaty lub zaliczki.
  Na życzenie klienta wystawiamy fakturę VAT.
  Gwarancja
  1. W przypadku towarów wadliwych, niekompletnych, bądź uszkodzonych fabrycznie wymienimy produkt na pełnowartościowy. Jeśli będzie to niemożliwe (np. z powodu wyczerpania nakładu lub zapasów), zaoferujemy do wyboru inne, dostępne w naszym sklepie produkty lub zwrócimy pieniądze.
  Zwracany produkt musi być dostarczony do naszej siedziby w oryginalnym opakowaniu. Nie może nosić żadnych śladów używania, kopiowania, musi być kompletny.
  W razie zwrotu towaru, kupujący odsyła model na swój koszt, ryzyko związane z jego utratą lub uszkodzeniem podczas odsyłania ponosi kupujący.
  Zwrotu zapłaty za towar dokonujemy przelewem na rachunek bankowy wskazany przez klienta lub przekazem pocztowym.
  Dane do przelewu
  Mindfulness Polska Uważność zaczyna się tu i teraz
  70 1140 2004 0000 3102 7498 3578